islanninhevostalli beinir

Matkaratsastuskilpailut 09.02.2014

- VMRJ:n alaiset kilpailut.
- osallistua saa vasta kun kutsu on kalenterissa.
- kilpailupäivä 09.02.2014.
- viimeinen ilmoittautumispäivä 06.02.2014.
- järjestyspaikka islanninhevostalli Beinir.
- vastuuhenkilö wishmaster.

- Yhteen luokkaan otetaan maksimissaan 30 osallistujaa.
- Yksi hevonen saa osallistua vain yhteen luokkaan/kilpailu.
- Yksi omistaja voi tuoda max 3 hevosta/luokka.
- 4-vuotias hevonen saa osallistua 15 km ihanneaikamatkalle, 5-vuotias 30 km matkalle.
- Luokkaan 3 osallistuvan hevosen on oltava vähintään 140cm korkea.
- Luokkkaan 4 osallistuvan hevosen on oltava vähintään 148cm korkea.
- Luokat tuomaroidaan lyhyellä arvonnalla ja ne tulevat osallistujien päälle.

- Osallistuminen sähköpostiin kisaposti@ruskavelho.net
- Otsikolla VMRJ3, muodossa:
Luokka
ratsastaja - hevonen

Luokat:
1. 15km ihanneaika
2. 30km ihanneaika
3. 50km nopeus
4. 80km nopeus

1. 15km ihanneaika
1. Kim – WD Ding Dong 10p.
2. Pierre - Radioactive 9p.
3. wishmaster - Fjalla frá Trollsklo 8p.
4. Kama - Nala 7p.
5. Cirus - Shafron 6p.
6. Elisa - Action Man 5p.
7. wishmaster - Freisting vom Meerberg 4p.
8. Kim – Mellon 3p.
9. Kim - Revenda 2p.
10. Tierra - Geometric Problem ox 1p.
11. Tierra - Mecca LIA 1p.
12. feiarth - Marttojen Majesteettinen Majoneesi 1p.
13. Miivi - Kolur Fra Teckan 1p.
14. Pierre - Jäksteri 1p.
15. Pierre - Dylannat 1p.
16. Elisa - Cream Coffee 1p.

Hylätty:
feiarth - Móeiður frá Mildur
wishmaster - Eitill vom Meerberg
Elisa - Tiramisu II
feiarth - Grímheiður frá Mývatn
Kolibri - Sadeek al Shafira

2. 30km ihanneaika
1. Kolibri - El Thay Hassaanah 10p.
2. Elisa - Virmalan Hento 9p.
3. feiarth - Lateefa Adil ox 8p.
4. Pierre - Remrock 7p.
5. Ros. - Allows Ending NU 6p.
6. wishmaster - Rodney 5p.
7. Ljusia - Herring Laverna Pleione 4p.
8. feiarth - Herring Erebos Interamnia 3p.
9. Kim – Tinkerbell 2p.
10. Ljusia - Mesarthim Avior 1p.
11. Kama - Sharku 1p.
12. Elisa - Doel Hanor 1p.
13. Pierre - Pami-Jimi 1p.
14. Mari H - Junah al Qismat 1p.
15. Ljusia - Concepción Qiturah 1p.
16. Kim – Taatelin Samurai 1p.
17. Pierre - Eastmaniac 1p.
18. Kim – Appendix Algae 1p.

Hylätty:
Cirus - Gamisha
Elisa - Inferno Beat
Kolibri - CZ Izaz Asayl
Atia - Zometa ox
wishmaster - Folly Flow

3. 50km nopeus
1. Ljusia - Herring Ambrós Caswyn 5p.
2. Kim - Farid al Najya 4p.
3. Pierre - Jantteri 3p.
4. Kim - Mandjinga Kry 2p.
5. Kim - Alegre's Akisha ox 1p.
6. wishmaster - Tempestar PB 1p.
7. Ljusia - Vsedga Élegantnyj VEC 1p.

Hylätty:
wishmaster - Any Victory Will Do
Ljusia - Bespokojnyja Duša K

4. 80km nopeus
1. wishmaster - Breathe This AIR 5p.
2. wishmaster - Fleetwood BG 4p.

Hylätty:
wishmaster - Low Roar Ring