islanninhevostalli beinir

VSN näyttelyt 07.04.2014

Näyttelypäivämäärä 07.04.2014.
Viimeinen ilmoittautumispäivä 04.04.2014.
Järjestyspaikka islanninhevostalli Beinir.
Vastuuhenkilö wishmaster.

Yhteen luokkaan otetaan maksimissaan 12 osallistujaa.
Yksi hevonen voi osallistua vain yhteen luokkaan.
Yksi omistaja voi tuoda 1., 2., 5. & 6. luokkaan maksimissaan 2 hevosta/luokka.
Yksi omistaja voi tuoda 3. & 4. luokkaan maksimissaan 1 hevosen.
Näyttelyt ovat aivoimet vain valokuvallisille virtuaalihevosille.

Osallistuminen sähköpostiin kisaposti@ruskavelho.net otsikolla VSN02, muodossa:
Luokka
<*a href="http:// alkuinen osoite">Hevosen virallinen nimi<*/a> - Esittäjä<*br*>
(poista tähdet)

Luokat:
Luokka 0 - Show Winner-luokka, ei osallistumisia
Luokka 1 - Islanninhevostammat 12/12, tuom. Vibaja
Luokka 2 - Islanninhevosorit 12/12, tuom. Vibaja
Luokka 3 - Puoliveritammat 12/12, tuom. Vibaja
Luokka 4 - Puoliveriorit 12/12, tuom. Vibaja
Luokka 5 - Harvinaisrotuiset orit 12/12, tuom. Sirpa
Luokka 6 - Harvinaisrotuiset tammat 12/12, tuom. Sirpa

Show Winner
SW1 Myrra frá Beinir - Kettunen (5+5+5+4,5+4,5+4+4+4+3+3 = 42)
SW2 Saint Just - dookie (5+5+5+4+4+4,5+4,5+4+3+2,5 = 41,5)
SW3 Asfalur frá Elfendur - Kiiskinen (5+5+5+4+4+4+4+4+3+3 = 41)
SW4 Liana - wishmaster (5+5+5+4,5+4,5+4+3,5+3,5+2,5+3 = 40,5)
SW5 Herring Clementinus Drekavac - Ljusia (4,5+5+4+4,5+4,5+4+3,5+3,5+3+3,5 = 40p)

Luokka 1 - Islanninhevostammat
1. CH Myrra frá Beinir - Kettunen (5+5+5+4,5+4,5+4+4+4+3+3 = 42)
2. RCH Freisting vom Meerberg - wishmaster (5+5+5+4+4+4+4+4+3+3 = 41)
3. RCH Kná frá Rikjandi - Kerppa (5+5+5+4+4+4+4+4+3+3 = 41)
4. RCH Kátína frá Elfendur - Kiiskinen (5+5+5+4+4+3,5+4+4+3+3 = 40,5)
5. Valbrá frá Hvannstóđi - HM (4+4,5+5+4+3,5+4+4+4+3+3 = 39)
6. Bringa frá Moldóttur - wishmaster (4+4,5+5+4+4+4+4+3,5+3+2,5 = 38,5)
7. Kjarni frá Nćmur - felissa (4,5+4+4,5+4+4+3,5+4+3,5+3+3 = 38)
8. Verona frá Hvolsvollur - Jannica (4+4,5+5+4+3,5+4+4+4+2,5+2,5 = 38)
9. Glódis frá Fjallafura - Kerppa (4+4+5+4+3+4+4+3,5+2,5+3 = 37)
10. Sólmyrkva frá Grettir - Kettunen (4+4+5+3,5+4+4+4+3,5+2,5+2,5 = 37)
11. Sokkadís frá Glimá - HM (4+4+4,5+3,5+3,5+4+4+4+2,5+3 = 37)
12. Danube frá Hvolsvollur - Jannica (4+4+4+3,5+3+4+4+3,5+3+3 = 36)

Luokka 2 - Islanninhevosorit
1. CH Asfalur frá Elfendur - Kiiskinen (5+5+5+4+4+4+4+4+3+3 = 41)
2. RCH Halastjarna frá Húsavik - dookie (5+5+5+4+4,5+4+4+3,5+3+3 = 41)
3. RCH Apli frá Fjallafura - Kerppa (5+5+5+4+4+3,5+4+3,5+3+3 = 40)
4. RCH Sívör frá Undurfurđa - Christa W. (5+5+5+4,5+4+3,5+4+4+2,5+2,5 = 40)
5. Skelmir frá Reykjavik - HM (4,5+5+5+4+4+3,5+4+4+2,5+3 = 39,5)
6. Dagdraumur frá Fjallafura - Kerppa (4,5+5+5+3+3,5+4+4+4+3+3 = 39)
7. Einfari frá Grettir - Kettunen (4+5+4+4+4+4+4+3,5+3+3 = 38,5)
8. Eitill vom Meerberg - wishmaster (4+4,5+4+4+3,5+4+4+4+3+3 = 38)
9. Myrkvi frá Beinir - wishmaster (4+5+4,5+4+3,5+3,5+4+4+2,5+2,5 = 37,5)
10. Bjarmi frá Syndur - HM (4+5+4+4+3,5+3,5+4+3,5+3+3 = 37,5)
11. Bylur frá Höfn - Christa W. (4+4,5+4,5+3,5+3,5+4+3,5+4+3+3 = 37,5)

hyl.
Bill's frá William - MehuJuice (Näyttelyt ovat avoimet vain valokuvallisille)

Luokka 3 - Puoliveritammat
1. CH Liana - wishmaster (5+5+5+4,5+4,5+4+3,5+3,5+2,5+3 = 40,5)
2. RCH Nagini Woods - Cee (4,5+5+5+4+4+4+4+3,5+2,5+3 = 39,5)
3. RCH le Ręve Lucinda - Piste (4,5+4,5+5+4+3,5+4+4+4+3+3 = 39,5)
4. RCH Wincare Serpens - dookie (5+4+4,5+4+4,5+3,5+3,5+4+3+3 = 39)
5. Escorant Evelyn - Kiiskinen (4,5+4+5+4+4+4+4+3,5+3+3 = 39)
6. Tropica Lucretia - Skurvash (4+4,5+5+4+4+4+4+4+2,5+2,5 = 38,5)
7. Suprant Nella - Pulmu N. (4+4,5+4,5+4+4+4+4+3,5+2,5+3 = 38)
8. Lou Dimance - Christa W. (4+4+5+3,5+4+4+3,5+3,5+3+3 = 37,5)
9. Sua Alteza Sereníssima - gatinha (4+4+4,5+4+3,5+4+3,5+4+3+3 = 37,5)
10. Cirion Theia - Sonja (4+4+4,5+4+4+4+3,5+4+2,5+2,5 = 37)
11. Arrabique Vegas - Ljusia (4,5+4+5+4+4+3,5+4+4+2+1,5 = 36,5)
12. Csenge 'If - tahvonautti (4+4+4+4+4+3,5+3,5+3,5+3+3 = 36,5)

Luokka 4 - Puoliveriorit
1. CH Saint Just - dookie (5+5+5+4+4+4,5+4,5+4+3+2,5 = 41,5)
2. RCH Siegfried von Ark - Ljusia (5+5+4,5+4+4+4+4+4+3+3 = 40,5)
3. RCH Nepenthe's Charming - Jenny (5+5+4,5+4+4+4+4+4+2,5+3 = 40)
4. RCH Vermilion - Christa W. (4,5+4+5+4+4,5+4,5+4+4+2,5+3 = 40)
5. Bulletproof GER - tahvonautti (4,5+4,5+4+4+4+4+4+4+3+3 = 39)
6. le Ręve Great Tribute - Piste (4+4,5+4,5+4+4+4+4+4+2,5+2,5 = 38)
7. DD’s Baelfire - Sonja (4+4,5+4+4+4+4,5+4,5+3,5+2,5+2,5 = 38)
8. Viserys PB - Skurvash (4+4+4,5+4+3,5+4+4,5+3,5+2,5+3 = 37,5)
9. Expendable Meatshield Vegas - satu (4+4+4+4+3,5+4+4+3,5+3+2,5 = 36,5)
10. Fleetwood BG - wishmaster (4+3,5+4+4+4+4+4+3,5+2,5+3 = 36,5)
11. Docinho do Brigadeiro - gatinha (3,5+4+3,5+3,5+4+4+4+4+2,5+3 = 36)

hyl.
Shocking Beast Halden - Amanda (sivu ei toiminut arvosteluhetkellä)
Luokka 5 - Harvinaiset orit
1. CH Herring Clementinus Drekavac - Ljusia 4,5+5+4+4,5+4,5+4+3,5+3,5+3+3,5 = 40p
2. RCH Saeregan Snefsnug - wishmaster 4,5+4,5+4+4,5+4+4+3,5+4+3,5+3 = 39,5p
3. RCH Belinsky DST - tahvonautti 3,5+4+4,5+4+4+4+3,5+4+3,5+4 = 39p
4. RCH Vsedga Élegantnyj VEC - Ljusia 4+4,5+3,5+4,5+4+4,5+3+3+3,5+3 = 37,5p
5. Alev - Wnni 4+4,5+4+4+3,5+4+3,5+4+3+2,5 = 37p
6. Ulysses de Joya - juicy 4+4+3,5+4,5+5+3,5+3+4+2,5+3 = 37p, tuomarin suosikki
7. Kryptonite - Christa W. 4+4+3,5+4+3,5+3,5+3,5+3,5+3,5+3 = 36p
8. Armadillo - Christa W. 4+4+2,5+4+4+3+4+4+3,5+3 = 36p
9. Sådet Mose - wishmaster 3,5+4+4+3+3,5+4+4+3,5+3+3 = 35,5p
10. Miami Harasat RSE - tahvonautti 3+3,5+4+4+3,5+4+3,5+3+3,5+3 = 35p
11. Yard's Fantome - juicy 4+3,5+4+3,5+2+2,5+4+4,5+3+3,5 = 34,5p
12. Clausholms Dobby - suba 4+4+3+3+4+3+3,5+3+3+3 = 33,5p

Luokka 6 - Harvinaiset tammat
1. CH Krem PM - tahvonautti 4,5+5,5+3,5+3,5+4+4,5+4+4+3,5+3 = 39p
2. RCH Herring Sigrún Clementine - Ljusia 4+4,5+3,5+4+4+4,5+3,5+36,58+3,5+2,5 = 37,5p
3. RCH Yard's Lumia - juicy 4+4+4+4,5+4+3,5+4+3+3,5+3 = 37,5p
4. RCH Trischa - wishmaster 4+4+3,5+3,5+3,5+3,5+4,5+4+3,5+3,5 = 37,5p
5. Malibu Sierra - juicy 4+4+4+4+4+3+3,5+4+3+3,5 = 37p
6. Camellia Adelle - Christa W. 3,5+4+4+5+3,5+4+3,5+4+2,5+3 = 37p
7. Herring Celeswintha Errai - Ljusia 3,5+4+4+4+3,5+4+4+3+3,5+3 = 36,5p
8. Ce's Milena - Cee 3,5+3+4+4+3,5+4+4+4+3+3,5 = 36,5p, tuomarin suosikki
9. Helga - wishmaster 3,5+4+4+3,5+4+3,5+4+3+3+3,5 = 36p
10. Ada Cornelia - Christa W. 3+4+3,5+4+3+4+3,5+3,5+4+3,5 = 36p
11. Zima Nastroj -tahvonautti 3+3,5+4+4+3,5+3,5+4+4,5+3+3 = 36p
12. Prahetta - Cee 3+3+4+0+3+3,5+3+3+3,5+3 = 29p